Hotel Raj - ubytovanie Slovenský raj
Spločenské hry

Spoločenské hry na zapožičanie (pri recepcii):

Slovensko - otázky a odpovede
V hre nájdete 2400 otázok, rozdelených na 400 kartičkách. Na kartičkách sú otázky zo šiestich okruhov: história, kultúra, príroda/technika/veda, geografia, šport a rôzne. Každou správnou odpoveďou sa dostávate bližšie k cieľu. Žiadnemu z okruhov sa nevyhnete, ale môžete získať na tých, v ktorých máte väčší prehľad.
Poker
Zábava na pokraji hazardu, vášeň, životný štýl, to všetko môže byť poker. Pokiaľ túžite riskovať a dokážete predvídať súperove reakcie, tak je pre vás poker ako stvorený. Nezabudnite na "kamennú tvár" – blafujte, riskujte, kombinujte. Ale i ten najlepší matematik je v koncoch, keď mu nepríde vhodná karta.
Twister
Táto spoločenská hra twister sa hrá s minimálnym poctom hráčov 3, z toho je jeden rozhodca, ktory roztáča spinner.
Po roztočení spinera rozhodcom sa mu rucicka zastavi na niektom poličku, kde mu ukáze farbu a ruku,alebo nohu, to znamena ze ohlasi napr. lavá ruka ,červená. To znamená, že všetci hráči musia co najrýchlejsie vykonat dany pohyb zo základného postavenia,
pravidlá : Len jedna ruka alebo noha v každom kruhu.Ten, kto sa ako prvý dostane do kruhu, obsadí ho. Ak sa nemôžete zhodnut na tom, kto bol prvý, rozhoduje rozhodca. Verdikt rozhodcu je konečný.
Ak si už urobil svoj pohyb, nemôžes sa pohnuť znova, iba so suhlasom rozhodcu, ten ti môže dovolit pohnúť jednou končatinou, aby tak umožnil pohyb inému hráčovi.
Ak je už obsadených všetkých šesť kruhov jednej farby, točte znova. Ak rozhodca oznámi kombináciu ruky,nohy a farby, ktorú už držíš, musíš svoju nohz alebo ruku dostať di iného kruhu rovnakej farby. Ked už je obsadených všetkých šesť kruhov, točte znova. Ak sa kolenom alebo lakťom dotkneš podložky, alebo dokonca spadneš, hra sa pre teba končí.
Párty Alias (slovenská verzia)
Párty Alias je hra, v ktorej vysvetľujete ostatným spoluhráčom význam slov pomocou iných výrazov, takže používate napríklad synonymá, protiklady a nápovede. Na prémiových poliach vás čakajú aj iné úlohy: predvádzanie zvierat či povolaní, hľadanie vhodných rýmov, opisovanie slávnych osobností alebo hľadanie čo najväčšieho počtu slov začínajúcich na jedno písmeno.
Hra obsahuje: -400 kariet s jednotlivými slovami na vysvetlenie alebo predvedenie (3100 slov), -Hrací plán s prémiovou ruletou, -Presýpacie hodiny, -6 hracích figúrok, - Podrobný návod
Pustite sa do vysvetľovania a predvádzania 2400 slov a 700 slovenských a zahraničných osobností!
Počet hráčov: 4 +,  Vek hráčov: od 11 rokov,  Dĺžka hry: 45 min.
Ruleta
Padne červená alebo čierna? Párna alebo nepárna? Alebo snáď tušíte, že tento krát padne určite „trinástka“? Ukončite stávky, prosím! S ruletou zažite napätie a vzrušenie ako v naozajstnom kasíne.
Obsah: Ruleta, Plátno, Hrabličky, 60 farebných žetónov, 2 guľôčky
Človeče nehnevaj sa
Úlohou každého hráča je prejsť so svojimi figúrkami po smere šípky na hernom pláne celú cestu až na cieľové polia, tj. na 4 polia rovankej farby v strede hraciaho plánu. Rýchlosť pohybu určujú hody kockou. Ten,kto sa dostane ako prvý do "domčeka" vyhráva.
Planetárium MINI
Planetárium ti ukáže, ako vyzerá obloha v ktoromkoľvek okamihu v priebehu roka. Budeš sa môcť naučiť mená najžiarivejších hviezd, nájsť ich na oblohe a rozoznať tvary súhvezdí, ktoré sú výmyslom ľudskej fantázie. Okrem iného si všimneš, ako málo podobností je medzi súhvezdiami (skupinami hviezd) a mytologickými a alegorickými postavami, ktoré k nim boli priradené v priebehu histórie a vývoja ľudstva. Vhodné od 8 rokov.
Cink! Extreme (Haim Shafir)
Super postrehová hra so zvončekom. Akonáhle sa na stole objavia dve rovnaké ovocia alebo zviera s jeho obľúbeným ovocím, treba rýchlo zacinkať. Kto má najrýchlešie rekacie, vyhráva.
Počet hráčov: 2 – 6,  doba hrania: 20 min.,  od 6 rokov.
IQ Puzzle
Hlavom pre všetkých bez rozdielu veku. Úlohou je poskladať dieliky spojených guľočok podľa zadania. Hlavolam obsahuje brožúrku so 101 zadaniami, medzi ktorými nájdete aj 3D úlohy (skladanie do pyramídy).
Počet hráčov: 1,  odporúčaný vek: od 6 rokov,  Šnúrky a dierky.
Karty
- žolíkové, sedmové, Čierny Peter.

PRE DOSPELÝCH:
Alkoholická ruleta
Tá pravá zábava pre vašu partiu. S touto pijanskou ruletou určite zabodujete na každej chate. Vytočte si svoj pohárik.
Tancujúce kocky
Zábava môže začať! Zahrajte si kocky o poháriky. Kocky tancujú samé, takže nepotrebujete ani presnú ruku. S touto hrou sa určite nudiť nebudete.